Λουτσέσκου: «Ντροπιαστική διαιτησία!»

Ο Ράζβαν Λουτσέσκου μετά το φινάλε του παιχνιδιού στο «Γ. Καραϊσκάκης» με τον ΠΑΟΚ να γνωρίζει την ήττα με 2-1 από τον Ολυμπιακό και τον Δικέφαλο να έχει σοβαρά παράπονα και για τις δύο φάσεις από τις οποίες προήλθαν τα γκολ των γηπεδούχων.

Ο προπονητής του ΠΑΟΚ, δήλωσε:

«Δεν μπορείς να πάρεις εύκολα αποτέλεσμα σε αυτό το γήπεδο όταν το ματς κρίνεται από τον διαιτητή.

Δε νομίζω ότι παίχτηκε φανταστικό ποδόσφαιρο, ήταν μια μάχη ανάμεσα στις δύο ομάδες με μακρινές μπάλες.

Το πέναλτι δεν είναι δυνατόν να δοθεί. Έχω δει 10.000 επαφές να μη δίνονται πέναλτι όπως αυτή. Ήταν υπερβολικό. Δε θα έδινε στη χώρα του τέτοιο πέναλτι. Ο διαιτητής εδώ για να βοηθήσει μια ομάδα.

Το δεύτερο γκολ έρχεται από φάουλ στο Σάστρε στο ξεκίνημα της φάσης. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δε δόθηκε. Θα μπορούσαμε να δημιουργήσουμε μια επικίνδυνη φάση στα καρέ τους και έτσι όπως εξελίσσεται η φάση δεχόμαστε γκολ.

Σε μία ακόμη ευκαιρία του Ολυμπιακού η μπάλα έχει βγει πολύ πλάγιο και ο επόπτης τρέχει με πλάτη στην μπάλα! Είναι ντροπή αυτό!

Είναι ντροπή αυτή η διαιτησία!

Όσον αφορά το αγωνιστικό κομμάτι ήταν ένα φτωχό ματς και από τις δύο ομάδες, κάτι φυσιολογικό για την περίοδο στην περίοδο που βρισκόμαστε, αλλά και μετά από ευρωπαϊκά παιχνίδια.

Ίσως να ήταν τα πράγματα διαφορετικά αν δεν υπήρχε η ντροπιαστική διαιτησία».