Έκανε το πρώτο βήμα στα play-out!

Ο ΠΑΟΚ Β' επικράτησε με 2-1 του Αιολικού στην Ευκαρπία και μπήκε με το δεξί στα Play-Out της SuperLeague 2.

Το παιχνίδι είχε καθοριστική σημασία, ιδιαίτερα για τους φιλοξενούμενους που βρίσκονται στην τελευταία θέση της βαθμολογίας. Ως εκ τούτου, οι μονομαχίες ήταν πολλές και οι ευκαιρίες ήταν ελάχιστες για τις δύο ομάδες.

Ο ΠΑΟΚ κατάφερε να προηγηθεί μετά από γύρισμα του Κουαλιάτα, με τον Σελιμάι να σπρώχνει την μπάλα στα δίχτυα. Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Δαρέλας έδωσε προβάδισμα δύο τερμάτων στην ομάδα του, ύστερα από πάσα του Κανίς.

Ο ΠΑΟΚ διαχειρίστηκε το προβάδισμα του μέχρι το τέλος, ενώ ο Αιολικός παρότι βρέθηκε με παίκτη λιγότερο από το 60', κατάφερε να μειώσει σε 2-1 στις καθυστερήσεις, με γκολ του Σαραντίδη.