Κέρδισε την ΑΕΚ στο χρυσό σετ και πέρασε στα ημιτελικά!

Ο ΠΑΟΚ κατάφερε να πάρει την πρόκριση για τα ημιτελικά του πρωταθλήματος, μετά από ένα απίστευτο ματς απέναντι στην ΑΕΚ. Αντίπαλος της ομάδας του Μάρκο Φενόλιο στην επόμενη φάση θα είναι ο Παναθηναϊκός.

Οι ασπρόμαυρες προηγήθηκαν με 1-0 σετ, σχετικά εύκολα, έχοντας καλή απόδοση. Στο δεύτερο σετ, όλα έδειχναν πως θα γίνει το 2-0, όμως λίγο πριν την ολοκλήρωση του με το σκορ στο 21-18, η ΑΕΚ αντέδρασε και πήρε το σετ.

Στο τρίτο σετ έγινε ένα απίστευτο ντέρμπι με τελικό νικητή τον ΠΑΟΚ, ενώ και το τέταρτο σετ είχε ανάλογη εικόνα, με τις ασπρόμαυρες να το κατακτούν χάρη στα μεγάλα μπλοκ που κατάφεραν να πάρουν.

Έτσι, η πρόκριση οδηγήθηκε στο χρυσό σετ, όπου είχαμε και πάλι μάχη μέχρι το τέλος. Ο ΠΑΟΚ αν και προηγήθηκε με διαφορά 5 πόντων (7-2), απώλεσε το συγκεκριμένο προβάδισμα αλλά όχι και την πρόκριση καθώς το τελικό 20-18 του έδωσε το εισητήριο για τα ημιτελικά.