Συνεχίζει ακάθεκτος ο ΠΑΟΚ!

Για την 13η αγωνιστική της Volley League ο ΠΑΟΚ υποδέχθηκε στο Παλατάκι τον ΟΦΗ, του οποίου και όπως αναμενόταν επικράτησε με 3-1, με τον Ράιλι Μπαρνς να πραγματοποιεί το ντεμπούτο του με την ασπρόμαυρη φανέλα.

Έχοντας εξαιρετικά νούμερα στο μπλοκ και με την… φόρα από το διπλό στο Μαρούσι, ο Δικέφαλος ξεκίνησε πολύ δυνατά και προηγήθηκε με 12-4. Οι «ασπρόμαυροι» δεν αστειεύτηκαν μέχρι το τέλος του σετ και αφού προηγήθηκαν με 21-11, έκαναν το 1-0 με 25-15.

Στο δεύτερο σετ, ο ΟΦΗ ήταν πιο ανταγωνιστικός και προηγήθηκε με 5-8, με τον ΠΑΟΚ να επιστρέφει και να παίρνει προβάδισμα με 12-11. Οι φιλοξενούμενοι συνέχισαν να είναι ανταγωνιστικοί και πήραν προβάδισμα με 17-19.

Μάλιστα, ο ΟΦΗ έφτασε το σκορ στο 20-24 ο ΠΑΟΚ αντέδρασε και ισοφάρισε σε 24-24, όμως δεν κατάφερε να κάνει ολική ανατροπή και οι Κρητικοί με 24-26, ισοφάρισαν σε 1-1.

Στο τρίτο σετ, ο Δικέφαλος επανήλθε σε φυσιολογικούς ρυθμούς, προηγήθηκε με 8-5 και 16-10, για να φτάσει στο 2-1 με 25-16.

Στο τέταρτο και τελευταίο σετ, ο ΠΑΟΚ προηγήθηκε με 14-9 και 19-14, για να φτάσει σε ένα ακόμη τρίποντο με 25-19 και με 3-1 στα σετ.

Επόμενο παιχνίδι για την ομάδα του Γιάννη Καλμαζίδη, το Σάββατο 19 Φεβρουαρίου στις 20:00 (κατά πάσα πιθανότητα) όπου θα αντιμετωπίσει στην Βέροια τον τοπικό Φίλιππο.

ΠΑΟΚ – ΟΦΗ: 3-1

Τα σετ: 25-15, 24-26, 25-16, 25-19