Με το δεξί οι Άγγλοι, την δουλειά της η Αυστρία, δυσκολεύτηκε αλλά νίκησε η Ολλανδία κόντρα στην έκπληξη Ουκρανία

Με το δεξί οι Άγγλοι των χαμένων ευκαιριών, δυσκολεύτηκε στην αρχή αλλά καθάρισε με τριάρα η ψυχρή Αυστρία τα Σκόπια, εντυπωσιακός αγώνας Ολλανδία-Ουκρανία την έκπληξη οι Ουκρανοί!

Στο πρώτο ημίχρονο οι Άγγλοι είχαν την υπέροχη του αγώνα έκαναν αρκετές καλές φάσεις, είχαν και ένα δοκάρι μάλιστα, με τους Κροάτες να μιλούν στο γήπεδο μόνο με αντεπιθέσεις που έχτιζαν από πίσω σωστά αλλά δεν μπορούσαν να κάνουν κάτι αξιόλογο. Με την επανάληψη οι ρόλοι  άλλαξαν,  οι Κροάτες έβγαζαν δομημένες επιθέσεις κάνοντας και κάποιες καλές φάσεις σε αντίθεση με το πρώτο ημίχρονο και Άγγλοι αξιοποιήσαν τις δικές τους αντεπιθέσεις και στο 57' με εκπληκτική πάσα του Φίλιπς ο Στέρλινγκ έκανε το 1-0, το μοναδικό γκολ του αγώνα.

Αυστρία - Σκόπια 3-1
Στο πρώτο ημίχρονο οι Αυστρία έθεσε το παιχνίδι της, είχε κατοχή, έβγαλε φάσεις αλλά έβαλε ..μονάχα ένα γκολ σε τέσσερις ευκαιρίες στην εστία όσα και τα Σκόπια σε μια. Το γκολ για την Αυστρίας έβαλε ο Λάινερ στο 18' και για τα Σκόπια ο Πάντεφ ισοφάρισε στο 28'. Το παιχνίδι έδειχνε παρόλα αυτά να κυλάει προς της εθνική της Αυστρίας, έτσι και έγινε. Οι Σκοπιανοί μπήκαν για να χαλάσουν το παιχνίδι των αντιπάλων τους κάτι που δεν κατάφεραν καθώς η Αυστρία έκανε το 2-1 στο 78' με τον Γκρέγκοριτς, το 3-1 στο 90' με τον Αρναούτοβιτς και πήρε τους τρεις βαθμούς.

Ολλανδία - Ουκρανία 3-2
Οι Ολλανδοί μπήκαν όπως θα έπρεπε στον αγώνα για το πρώτο ημίχρονο, είχαν ευκαιρίες και ήταν αρκετά απειλητικοί χωρίς να βρουν το γκολ. Από την αντίπερα όχθη οι Ουκρανοί έβγαζαν ορισμένες υπέροχες αντεπιθέσεις δίνοντας κάποια ισορροπία στο παιχνίδι. Στο δεύτερο ημίχρονο οι Ολλανδοί βρήκαν ότι δεν είχαν στο πρώτο, το γκολ και το βρήκαν νωρίς στο 52ο λεπτό με τον Βαινάλντουμ. Το δεύτερο γκολ δεν άργησε να έρθει 7 λεπτά αργότερα Βεργόστ. Οι Ουκρανοί απο το 70' και μετά ξύπνησαν και στο 75' ο Γιαρμολένκο δοκιμάζει ένα πολύ μακρινό σουτ και θα βάλει ένα εντυπωσιακό γκολ, το καλύτερο μέχρι στιγμής στην διοργάνωση. Στο 79' ξανά σκοράρει η Ουκρανία με τον Γιάρεμτσουκ και ισοφαρίζει σε 2-2 τον αγώνα με αυτό το εντυπωσιακό φιλάνε. Όμως δεν δίνετε τέλος εκεί, οι Ολλανδοί θα ξανά βρουν κεφάλι στο σκορ και θα κάνουν το 3-2 με τον Ντάμφρις στο πιο εντυπωσιακό ματς της διοργάνωσης μέχρι την προκειμένη στιγμή.

Estadio de La Cartuja (Σεβίλλη)

Οι στοιχηματικές επιλογές του paokcommunity είναι το διπλό της Τσεχίας κόντρα στην Σκωτία σε απόδοση 2.74. Στο δεύτερο ματς της μέρας ανάμεσα σε Πολωνία και Σλοβακία η επιλογή μας είναι το Goal/Goal δηλαδή να σκοράρουν και οι δύο ομάδες σε απόδοση 2.13. Η τρίτη επιλογή μας ανάμεσα σε Ισπανία και Σουηδία θα είναι και αυτή το Goal/Goal σε απόδοση 2.21.

Καλά ταμεία οποίος ακολουθήσει και καλή απόλαυση του Euro  !!