Εκπληκτικοί και πάλι οι Ιταλοί - αναλυτικά οι αγώνες που έγιναν

Φιλανδία - Ρωσία 0-1
Η Ρωσία νίκησε την Φιλανδία 0-1 με γκολ του Μίρατσουκ στο 45+2'. Οι Ρώσοι είχαν πάρει το κέντρο από την αρχή του παιχνιδιού αλλά δεν μπορούσαν να τελειώσουν όπως πρέπει τις φάσεις τους. Παρόλα αυτά στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου το βρήκαν με εκπληκτικό σουτ λίγο πιό μέσα από την περιοχή. Το δεύτερο ημίχρονο ήταν της Φιλανδίας, αφού οι Ρώσοι ήταν μπροστά στο σκορ έμειναν στην άμυνα τους. Όμως ήταν άτυχοι και δεν κατάφεραν να σκοράρουν.

Τουρκία - Ουαλία 0-2
Η Ουαλία κόντρα στα δεδομένα που τους ήθελα στην τελευταία θέση του ομίλου τους μετά την ισοπαλία με τους Ελβετούς πήραν και την νίκη κόντρα στην Τουρκία που όλοι την περίμεναν ως την έκπληξη του τουρνουά και δεν έχει ούτε ένα βαθμό. Υπέροχη στο παιχνίδι της η Ουαλία σκόραρε στο 42' με τον Ράμσει ενώ έχασε πέναλτι με τον Μπέιλ στο 61' και στο 90+5' ξανά σκόραρε για το 0-2 με τον Ρόμπερτς. Ο Μπέιλ είχε δύο ασίστ στα γκολ της Εθνικής του.

Ιταλία - Ελβετία 3-0
Εδειξαν τι ήρθαν να κάνουν στη διοργάνωση και σήμερα οι Ιταλοί. Εκπληκτικοί απέναντι στους Ελβετούς, τους οποίους έριξαν 3γκολ με σκόρερς τους Λοκατέλι x2 και Ιμόμπιλε. Μένει να δουμε πως θα ανταποκριθεί σε μεγαλύτερου επιπέδου αγώνες.

Γιόχαν Κρόιφ Αρένα (Άμστερνταμ)

Οι στοιχηματικές επιλογές του paokcommunity στο Ουκρανία - Σκόπια το Goal/Goal σε απόδοση 1.89. Η δεύτερη επιλογή θα είναι το διπλό του Βελγίου σε απόδοση 1.86 και η τρίτη στο Ολλανδία - Αυστρία το over 3.5 γκολ αγώνα στο 2.62.