Γκολ και θέαμα στην πρεμιέρα από τους Ιταλούς

Γκολ και θέαμα από τους Ιταλούς με 0-3 καθάρισαν τους ανύπαρκτους Τούρκους μέσα στην Ρώμη για την πρεμιέρα του Euro 2020 αφήνοντας θετικές εντυπώσεις για την συνέχεια.

Μονότερμα απο τη Ιταλία στο πρώτο ημίχρονο με πολλά σουτ από Ινσίγνιε, Μπεράρντι, Ιμόμπιλε, Κιελίνι και την Τουρκία από την άλλη να κάνει μόνο προσπαθεί να βγάλει αντεπιθέσεις  οι οποίες κόβονταν από την άμυνα της "Σκουάντρα Ατζούρα" πριν καλά καλά περάσει το κέντρο.  Στο 45' λεπτό γίνετε ένα πεντακάθαρο πέναλτι που δεν δίνετε από τον Μάκελι μετά από χρήση VAR!

Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 53ο λεπτό μετά από γύρισμα την μπάλας ο Ντεμιράλ στέλνει την στέλνει στα δίχτυα της εστίας του για να γραφτεί το 0-1 και να μπεί το πρώτο γκολ στην διοργάνωση.
Χαμήλωσε το τέμπο της η Ιταλία μετά το 0-1, το 0-2 όμως δεν άργησε να έρθει μετά από ριμπάουντ και σουτ του Τσίρο Ιμόμπιλε στο 66ο λεπτό. Και στο 79' ο Ινσίγνιε θα γράψει το τελικό 0-3 μετά από λάθος εκτίμηση του τερματοφύλακα και τελική πάσα από τον Ιμόμπιλε.

MVP του αγώνα, κατά την ταπεινή άποψη του paokcommunity τουλάχιστον, ο Τσίρο Ιμόμπιλε. Ο επιθετικός της Εθνικής Ιταλίας και της Λάτσιο είχε ένα γκολ και μια ασίστ στα 81 λεπτά που αγωνίστηκε. Εξίσου σημαντικός ήταν και ο Μπεράρντι όπως και αρκετά παιδιά ακόμα όμως εμείς ξεχωρίζουμε τον Ιμόμπιλε.