Μουσλίμοβιτς και... τέζα ο Ολυμπιακός!

Σαν σήμερα, στις 9/5/2010, σε μια χρονιά που κλάπηκε ελέω Σπάθα ο τίτλος από τον ΠΑΟΚ, στο περιβόητο ματς του Βικελίδης, ο Δικέφαλος αντιμετώπισε στην Τούμπα τον Ολυμπιακό για την 3η αγωνιστική των Play Offs της Super League της περιόδου 2009-2010...

Ήταν Κυριακή 9 Μαΐου 2010.... ο Δικέφαλος έχοντας αφήσει πίσω του εκείνη την μέρα στο Βικελίδης που ελέω Σπάθα έχασε τον τίτλο, είχε ριχτεί στη μάχη των play offs, μαζί με Ολυμπιακό, Άρη και ΑΕΚ.

Ήταν η 3η αγωνιστική του mini πρωταθλήματος και στην καυτή ατμόσφαιρα της Τούμπας, ο ΠΑΟΚ επιβλήθηκε της ομάδας του Πειραιά με 1-0, χάνοντας σωρεία ευκαιριών να αυξήσει το δείκτη του σκορ.

Έπνιξε πέναλτι υπέρ της ομάδας μας ο Κάκος στο 57' (χέρι ο Μέλμπεργκ), προστατεύοντας τον Ολυμπιακό...

Το πρώτο ημίχρονο ήταν όλα τα λεφτά, με τον ΠΑΟΚ να έχει "πνίξει" τον Ολυμπιακό, ο οποίος μόνο με γιόμες προσπαθούσε να περάσει το κέντρο.

Πέραν του γκολ του Μουσλίμοβιτς στο 11', ο Δικέφαλος πέταξε στα σκουπίδια τουλάχιστον 2 ευκαιρίες να τελειώσει το παιχνίδι πριν το 45λεπτο.

Στην επανάληψη, ο ΠΑΟΚ ήταν η μόνη ομάδα που υπήρχε στο γήπεδο μέχρι το 65', είχε φάσεις και ένα δοκάρι, δε μπόρεσε όμως να διευρύνει το σκόρ αλλά και δεν απειλήθηκε ουσιαστικά και διατήρησε εύκολα το 1-0 μέχρι το τελευταίο σφύριγμα.