Τελείωσε την δουλειά και πήρε την πρόκριση!

Στο πλαίσιο του επαναληπτικού αγώνα του κυπέλλου Ελλάδος βόλεϊ, ο ΠΑΟΚ αντιμετώπισε την Θέτιδα Βούλας και πήρε την πρόκριση με δεύτερη νίκη στην Αθήνα με 1-3.

Ο ΠΑΟΚ δεν μπήκε καλά στο παιχνίδι και βρέθηκε πίσω στο σκορ με 8-4 και με 16-13 και έχασε το πρώτο σετ με 25-22.

Στο δεύτερο σετ ο Δικέφαλος επέστρεψε στα δικά του στάνταρ και αφού προηγήθηκε με 11-21 για να ισοφαρίσει με 15-25.

Στο τρίτο σετ οι γηπεδούχες προηγήθηκαν με 8-7, όμως ο ΠΑΟΚ με ένα τρομερό σερί 0-9 απλοποίησε τα πράγματα και προηγήθηκε με 8-16, για να κάνει το 1-2 με 14-25.

Και στο τέταρτο σετ οι «ασπρόμαυρες» τελείωσαν την δουλειά και αφού προηγήθηκαν με 6-8, ανέβασαν την διαφορά στο 10-16 για να ολοκληρωθεί το παιχνίδι με 16-25 και 1-3 σετ.

Ο Δικέφαλος πλέον αναμένει την ημερομηνία που θα γίνει η κλήρωση ης επόμενης φάσης.

Θέτις Βούλας – ΠΑΟΚ: 1-3

Τα σετ: 25-22, 15-25, 14-25, 16-25.

Πηγή: inpaok.com