Συνέχισε να καλπάζει προς τον τίτλο!

Σαν σήμερα στις 10/3/2019, για την 24η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League, o ΠΑΟΚ υποδέχτηκε στην Τούμπα τον Ατρόμητο ...

Μπροστά σε 27.000 θεατές, ο Λουτσέσκου παράταξε στο αρχικό σχήμα τον Πασχαλάκη κάτω από τα δοκάρια, στην άμυνα τους Βιεϊρίνια, Κρέσπο, Βαρέλα, Μάτος, αμυντικά χαφ τους Μαουρίσιο – Ολιβέιρα, μεσοεπιθετικά τους Λημνιό – Μπίσεσβαρ – Ενρίκε και στην κορυφή της επίθεσης τον Άκπομ

Μόλις στο 15' ο Κατράνης ανέτρεψε τον Άκπομ, ο Αζέρος ρέφερι έδωσε το καθαρό πέναλτι για τον ΠΑΟΚ, το εκτέλεσε ο Βιεϊρίνια, αλλά ο Θεοδωράκης, έπεσε στη δεξιά του γωνία και απέκρουσε!

Ο ΠΑΟΚ ήταν η ομάδα που είχε την κατοχή της μπάλας και πίεζε να βρει διαδρόμους προς την εστία του Ατρομήτου, με τους φιλοξενούμενους να παίζουν ταμπούρι με ... αντεπιθέσεις!

Στο 39ο λεπτό, ο Βιεϊρίνια έβγαλε μια ωραία σέντρα στην καρδιά της άμυνας της αθηναϊκής ομάδας και ο Ολιβέιρα με κοντινή κεφαλιά, δε δυσκολεύτηκε να νικήσει τον Θεοδωράκη για το 1-0, βάζοντας φωτιά στην Τούμπα.

Στο δεύτερο από τα τρία λεπτά των καθυστερήσεων, ο Μάντσον ανέτρεψε τον Μπίσεσβαρ, ο Αζέρος έδειξε την άσπρη βούλα και ο Μπίσεσβαρ έκανε το 2-0.

Στην επανάληψη ο ΠΑΟΚ διαχειρίστηκε το σκορ, έδωσε μέτρα στον Ατρόμητο χωρίς να απειληθεί ιδιαίτερα και στο 83' μετά από λάθος των φιλοξενούμενων, ο Μπίσεσβαρ πάσαρε στον Σφιντέρσκι και αυτός με πλασέ έξω από τη μεγάλη περιοχή, σε κενή εστία το 3-0.

Η Τούμπα στο δεύτερο 45λεπτο σηκώθηκε πολλές φορές στο πόδι, στέλνοντας το ξεκάθαρο μήνυμα πως σε 5-6 εβδομάδες θα ήμασταν και μαθηματικά πρωταθλητές!